Смартфон давно став одним із головних помічників сучасної людини. Він дозволяє не тільки підтримувати зв'язок із друзями та рідними, але й зберігати безліч корисної інформації. Крім фотографій та відео, смартфон зберігає ваші паролі, важливу персональну інформацію та навіть документи. Це зручно, але мільйони українців сьогодні живуть на окупованих територіях і вимушені піклуватися про свою інформаційну безпеку, захищаючи важливі дані від ворога. Ми розповімо, як видалити інформацію зі смартфона правильно без можливості її відновлення.
Видалення інформації вручну
Видалення файлів вручну дозволить позбавитися лише певних файлів, які несуть загрозу безпеці. Для ручного видалення слід:
- Відкрийти файли вашого пристрою.
- Виберіть потрібний файл.
- Натисніть кнопку «Видалити».
- Перейдіть до «Кошика», який може зберігати видалені файли протягом 30 днів, та очистіть його.
Під час звичайної перевірки знайти видалені таким чином дані неможливо. Але спеціалісти можуть відновити їх. Щоб запобігти цьому, рекомендується додатково скористатися програмами-шредерами, які можна знайти в магазинах Google Play і AppStore. Вони дозволяють безповоротно видалити файли.
Форматування пристрою
У критичних ситуаціях може не бути часу на ручне видалення файлів і встановлення додаткових програм. У такому випадку допоможе форматування пристрою, що видалить зі смартфона всю інформацію користувача і поверне телефон до заводських налаштувань. Форматування вимагає лише кількох хвилин часу, адже всі сучасні смартфони оснащені внутрішніми інструментами для цього.
Видалення даних на пристроях з ОС Android:
- Відкрийте налаштування пристрою.
- Виберіть «Відновлення та скидання».
- Натисніть кнопку «Скинути до заводських налаштувань».
Пристрій попросить підтвердити скидання. Якщо на ньому встановлено додаткові засоби захисту, наприклад, пін-код або відбиток пальця, потрібно ввести їх.
Форматування пристроїв iOS:
- Відкрийте загальні налаштування пристрою.
- Виберіть «Перенести або стерти».
- Виберіть «Стерти вміст та налаштування».
На форматування пристрою знадобиться кілька хвилин, після чого буде виконано перезавантаження і смартфон буде ніби «з коробки».
Форматувати пристрій можна також, якщо ваш гаджет був викрадений. На пристроях із операційною системою iOS зробити це можна через iCloud. Видалити дані дистанційно з Android можна через обліковий запис Google за умови, що в налаштуваннях пристрою увімкнено віддалене керування.
Зверніть увагу, що при форматуванні з пристрою будуть видалені не лише файли, а й усі дані, включаючи паролі для авторизації на сайтах, контакти та платіжні дані. Щоб зберегти ці дані, можна настроїти резервне копіювання на своєму пристрої з прив'язкою до облікового запису iCloud або Google. У такому разі при вході в облікові записи на інших пристроях буде додано дані з резервного сховища.
Сьогодні особливо важливо стежити за «чистотою» свого смартфона та своєю інформаційною безпекою. Персональна інформація, що зберігається на смартфоні або планшеті, може відкрити зловмисникам доступ до ваших грошей на електронних гаманцях і картах, дискредитувати вас або передати ворогові важливу інформацію. Не нехтуйте очищенням мобільних гаджетів. Але пам'ятайте, що повністю «чистий» смартфон також викликає підозри, тому місце, що звільнилося, рекомендується заповнити нейтральними медіа-файлами.