YouTube – найпопулярніший у світі відеохостинг, який регулярно доповнює свій функціонал новими можливостями. До таких зараховуються і два нових сервіси для освітніх цілей. Розглянемо їх детальніше.

Player for Education – вбудований плеєр для навчальних відеороликів

Хостинг завжди позиціонував освіту як один із пріоритетних напрямків. Розробники YouTube вирішили запустити Player for Education, призначений лише для навчання. По суті, новий сервіс дозволить користувачам вивчити цікаві для них теми. Ті, хто публікує відео, зможе структуровано викладати освітній контент і не тільки. Щоб допомогти учням застосувати отримані знання та виконати їх перевірку, YouTube надасть можливість креаторам робити «вікторини» на своїх каналах у розділі «Спільнота».

Ініціатори нового сервісу зазначають, що 93% користувачів використовують хостинг відео для отримання інформації. Player for Education покликаний підвищити рівень доступності та інтерактивності навчальних відео. Він дозволить спеціалістам різних галузей створити на платформі платний або безкоштовний курс. Вбудований плеєр не міститиме рекламних вставок, зовнішніх посилань, рекомендацій. Це дозволить учням сконцентруватися на освітньому процесі. Також буде доступно фонове відтворення. Креаторам було надано можливість додавання метаданих, що дозволяють орієнтувати відео на конкретних користувачів за рівнем навчання та темами.

У 2023 році творці роликів, які мають кваліфікацію, зможуть публікувати як платний, так і безкоштовний контент. Спочатку сервіс буде доступний американським та південнокорейським користувачам у бета-режимі. Надалі Player for Education буде запущено в інших країнах.

Освітній сервіс для старшокласників з України

Окрім Player for Education, хостинг створив платформу з навчальними роликами для учнів старших класів з України. Так YouTube хоче надати допомогу школярам, ​​навчання яких порушилося через пандемію та військові дії в Україні.

Освітній сервіс надає доступ до відео, що відповідає програмі української середньої школи. Охоплення освітніх дисциплін дуже широке. Можна переглядати відео, пов'язані з:

  • українською мовою;
  • літературою;
  • фізикою;
  • хімією;
  • математикою;
  • біологією;
  • іншими предметами.

Щоб отримати доступ до нової платформи, потрібно перейти до налаштувань YouTube. Там потрібно обрати державу перебування «Україна» чи активувати українську мову. Після цього потрібно зайти до розділу «Навчання». У ньому зібрано освітні відео українською мовою.

Представники відеохостингу заявляють, що ведуть постійну роботу із самого початку російсько-української війни. Вони займаються боротьбою з дезінформацією, надають користувачам доступ до правдивих даних. Мета розробників хостингу – об'єднання спільноти, спрямоване на те, щоб допомогти постраждалим від війни. Старшокласники України мають здобути хорошу освіту, а це неможливо без повноцінного освоєння шкільної програми. Поки хостинг містить матеріали для учнів 8-11 класів, можливо незабаром з'являться відеоролики для молодших школярів.

Коронавірус, а потім напад РФ на Україну довгостроково вплинув на освітній процес. Щоб школярі України могли нормально навчатись, хостинг і запустив нову платформу. Google сподівається, що вона дозволить дітям з України отримати усі необхідні знання у зручному форматі. Різноманітність тем та попит на новий сервіс дозволяють висловити впевненість у тому, що цілей Google буде досягнуто. Щоб забезпечити комфорт перегляду Youtube на смартфоні або планшеті, купуйте мобільні аксесуари в інтернет-магазині Armored: чохли-підставки, магнітні тримачі, попсокети.